Az elmúlt 20 évben az agglomeráció, különösen a Pilis-Budai térség felértékelődött, a népességszám ugrásszerűen nőtt. Több település gyakorlatilag összenőtt a fővárossal és egymással. Ezzel a települések lassan elveszítik azt a vonzerőt, ami miatt ide települtek a városi emberek. A megnövekedett gépkocsiforgalom, a sűrű beépítettség pedig a már korábban itt élők nyugodt életkörülményeit is veszélyezteti.
Érthető, hogy a városi forgatagból sokan a zöldbe, a kellemes környezetbe igyekeznek. Érthető, hogy a rendszerváltás utáni nehéz gazdasági helyzetben az önkormányzatok parcellázásban, a lakosság számának növelésében látták a fejlődés lehetőségét. Mindehhez viszont újra kellett volna gondolni az infrastruktúra és a helyi közszolgáltatások rendszerét. Érthető gazdasági okokból ez csak részben történt meg.
A népességnövekedés a helyi gazdaság fejlődése nélkül munkanélküliséget, vagy ingázást eredményez. E szempontból Pilisvörösvár viszonylag kedvező helyzetben van, a számos intézményen kívül több mint ezer vállalkozás ad munkát az itt élőknek. A térség többi településén viszont kedvezőtlenebb a helyzet, így az onnan kényszerűen ingázók a vörösváriak környezetét is terhelik.
A mennyiségi fejlesztés tehát önmagában nem megoldás. Az egyik terület fejlesztése több másik terület fejlesztésének szükségességét vonja maga után. Jól átgondolt fejlesztési koncepció nélkül a fejlesztés ördögi körré válik, és hosszú távú gazdasági ellehetetlenüléshez vezet. A nagy ívű fejlesztések ellenére az itt élők életkörülményei lényegesen romolhatnak.
Az LMP az emberléptékű fejlesztések támogatója. Sokmilliárdos, látványos „megaberuházások” helyett az átgondolt, decentralizált fejlesztési koncepciókat szorgalmazzuk.
A helyi gazdaság és a helyi szolgáltatások erősítését szeretnénk elérni. Így az ingázás és a munkanélküliség csökken, az emberek életkörülményei pedig javulnak.
Át kell gondolni a terület- és településfejlesztési koncepciókat, hogy a térség megőrizhesse eddigi vonzerejét.
A szükséges nagyobb léptékű beruházásokat (pl. közlekedésfejlesztés) úgy kell megvalósítani, hogy azok az itt élőket és a természeti környezetet a lehető legkevésbé zavarják.